Sicilya (Palermo&Catania )Turu - Anker Turizm Travel

Sicilya (Palermo&Catania )Turu

GOOD CHOICE
  • Sicilya (Palermo&Catania )Turu : Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.
  • Sicilya (Palermo&Catania )Turu : Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.
  • Sicilya (Palermo&Catania )Turu : Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.
  • Sicilya (Palermo&Catania )Turu : Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.
  • Etna Yanardağı
  • Taormina
  • Palermo
  • Cefalu Balıkçı Kasabası
  • Sicilya
  • Duomo Katedrali
Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.

Avrupa’nın en aktif yanardağlarından biri olan Etna ve İtalya’nın en şık Turizm merkezlerinden biri olan Taormina çok etkileyici.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
ISTANBUL –CATANIA – PALERMO

Istanbul 3.Havalimanı (YENI HAVALIMANI) 3. Kapidan giris yaparak, THY dis hatlar F kontuarinda (1-27 numarali deskler’de)’ önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:45’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 06:45’da Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08:10’de Catania’ya varış ve Palermo’ya hareket. Varışımızı takiben Palermo şehir turu. Turumuzda, Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer.Accommodation: Ibis Styles Hotel vb.

2.

Days
TRAPANI-ERICE 2 click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Trapani, Erice, turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte tam günlük gezimize başlıyoruz, Hotel’den hareket ederek, surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası Trapani güzergahında devam ediyor, yolumuzun üzerinde bizi nefis görsel Show ve etkileyici manzarası ile selamlayan tuz rezervlerinden sonra bu harika Liman sehrine giriş yapıyoruz, Sehir Sicilyanın dokusundan daha cok Avrupa sehirleri gibidir, San Lorenzo katedrali gezi duraklarımızda nefis fotoğraflar çekebileceğimiz bir noktadır, Trapani’de kıyıda küçük tekneler, kalemle çizilmiş az katlı şirin evler, Ege’den insan figürlerine benzeyen neşeli yüzler çıkıyor karşınıza.Tur sonrası otele dönüşAccommodation: Ibis Styles Hotel vb.

3.

Days
PALERMO-CEFALU – CATANIA 3 click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından Hotel’den çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Katanya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme.Accommodation: 4* Mercure excelsior Hotel vb.

4.

Days
SAVACO-TAORMINA-ISOLA BELLA ADASI 4 click here for the tour programme

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Savaco, Taormina, Isola Bella turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimizle, rehberimizin belirttiği saatte, Savaco, Taormina, Isola Bella Adası tumuza başlıyoruz. Turumuzda dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Isola Bella adasına geçiyoruz, Akdenizin incisi Sicilyanın rüya misali Isola Bella adasında yüzerek denizin ve muhteşem kumsalın tadını çıkartıyoruz, akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor.Accommodation: 4* Mercure excelsior Hotel vb.

5.

Days
SIRACUSA-NOTO 5 click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olanSiracusa,Noto turumuza katılabilirler,Ekstra turlara alan yolcularımızla, rehberimizin belirttiği saatte, Ekstra tur olan tam günlük Siracusa&Noto turumuza başlıyoruz, Sicilya’nın en ünlü Barok kasabalarından biri olan NOTO’yu varışımız sonrası, 1693 Yılında büyük bir depremle tamamen yerle bir olduktan sonra 18 yy.da yeniden ayağa kaldırılan Noto’da; Krallık Kapısı, Belediye Binası, Katedral ve kasaba meydanındaki yapıları görüyoruz. Noto’dan hareket ile, 2005 Yılında UNESCO dünya mirası listesine alınan Siracusa‘ ya geçiyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa’da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır, buradan hareketle hotelimize geri döneceğiz.Accommodation: Geceleme otelimizde.

6.

Days
ETNA-CATANIA-ISTANBUL 6 click here for the tour programme

Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Etna Turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte ekstra tur olan Etna turumuza başlıyoruz, Etnaya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekiyoruz, yolumuz üstü Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın!,Etna yanardağının lavlarından oluşmuş olan bölgede, fotoğraf cekebileçeğimiz manzaralar eşliğinde turumuz sonra erecek,Catania Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45'de İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:55'te Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

INCLUDING:
*Türk Hava Yolları ile İstanbul / Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
Panoramik şehir turları
*Secilen katagori otellerde toplam 5 gece oda-kahvaltı konaklamalar
*Havaalanı vergileri
*Türkçe rehberlik hizmeti.


EXCLUDED:
*Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
*Yurtdışı çıkış fonu 50 TL
*Programlarda belirtilen Ekstra Turlar
*Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
*Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar
*Eco tax kisi basi gunluk, Palermo €2.00-Catania € 1.50 ( hoteller tarafindan tahsil edilir, tutarlar degisiklik gosterebilir)


OTHER INFO

*  Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları firmasından alınmıştır. Uçak kalkış hareket saatlerinde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
*  Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.
*  Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir
* Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

* Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir. 
* Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir. 
* Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.


ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#57
LOCATION:
İstanbul
MEALS:
5 sabah kahvaltısı
TRANSPORTATION
Flight   
MEETING:
Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
LEAVING:
Istanbul Havalimanı
EXTRAS
80 EUR
Trapani, Erice, turu
50 EUR
Cefalu turu
85 EUR
Savaco, Taormina, Isola Bella turu
65 EUR
Siracusa,Noto turu

The above are optional and will be paid to the tour operator unless otherwise stated.

DATES AND PRICES

579

6 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.