Lapland Turu Bir Kış Masalı.. - Anker Turizm Travel

Lapland Turu Bir Kış Masalı..

  • Lapland Turu Bir Kış Masalı..: Laponya, ormanların, su kanallarının, nehirlerin bolca olduğu bataklıklar bölgesi. Finlandiya, İsveç ve Norveç’in kuzey kutup çizgisine sınırı olan bölge tam bir beyazlar cenneti.
  • Lapland Turu Bir Kış Masalı..: Laponya, ormanların, su kanallarının, nehirlerin bolca olduğu bataklıklar bölgesi. Finlandiya, İsveç ve Norveç’in kuzey kutup çizgisine sınırı olan bölge tam bir beyazlar cenneti.
  • Lapland Turu Bir Kış Masalı..: Laponya, ormanların, su kanallarının, nehirlerin bolca olduğu bataklıklar bölgesi. Finlandiya, İsveç ve Norveç’in kuzey kutup çizgisine sınırı olan bölge tam bir beyazlar cenneti.
  • Lapland Turu Bir Kış Masalı..: Laponya, ormanların, su kanallarının, nehirlerin bolca olduğu bataklıklar bölgesi. Finlandiya, İsveç ve Norveç’in kuzey kutup çizgisine sınırı olan bölge tam bir beyazlar cenneti.
  • Noel Baba(santa clauss)
  • Kuzey Işıkları
  • Ren Geyiği & Husky Safari
  • Buz Otel
  • Kuzey Kutup Çizgisi
  • Snow Castle
Laponya, ormanların, su kanallarının, nehirlerin bolca olduğu bataklıklar bölgesi. Finlandiya, İsveç ve Norveç’in kuzey kutup çizgisine sınırı olan bölge tam bir beyazlar cenneti.

Dünyadaki en dost canlısı husky köpekleri ile etrafı dolaşabilir, onlara sarılabilir; buzkıran gemileriyle safariye çıkabilir, ren geyiklerinin yaşantılarına konuk olabilir ve geyikli kızaklar ile muhteşem doğaya bir kez daha tanıklık edebilirsiniz. Kışın giderseniz eğer, büyülü ağaçların üstüne serili karlar ile kaplanmış doğanın keyfine varabilirsiniz. Finlilerin geleneği olan saunalarda zaman geçirebilir ardından donmuş gölde yüzebilirsiniz. Belki de hayatınızda bir kere tecrübe edebileceğiniz bu aktivitenin keyfini çıkarmaya bakın!
Geceyse kuzey ışıklarını görmek için umudunuzu yitirmeden beklemelisiniz, eğer bu doğa harikasına tanıklık ederseniz Lapland gezisini gerçekleştiren insanlardan kendinizi en şanslısı hissedebilirsiniz…
Rovaniemi, Helsinki’nin sekiz yüz kilometre kuzeyinde, Kemijoki ve Ounasjoki nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, kuzeye seyahat edenlerin ve güneyden gelenlerin durağı olan modern bir şehir. Yılın iki yüz günü karlar altında olan şehir, kuzey ışıklarının da en iyi görüldüğü yerlerden.
Rovaniemi kenti “Noel Baba(santa clauss) köy” üne sahiptir.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
İSTANBUL- ROVANIEMI

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirtilen saatte buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 10:35'de direk Rovaniemi'ye uçuş. Saat 13:35'de varş ve otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.Accommodation: 4* SANTA'S HOTEL SANTA CLAUS HOTEL

2.

Days
ROVANIEMI 2. click here for the tour programme

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde yaklaşık 30 dakikalık Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz, ardından Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Kuzey Kutup Geçiş Sertifikası” da alacaksınız. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Rovaniemi’deki otelimizde.Accommodation: 4* SANTA'S HOTEL SANTA CLAUS HOTEL

3.

Days
ROVANIEMI 3. click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin öğleden önce ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, Buz Otel, Buz Kilise gibi yerleri içinde bulunduran her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Snow Castle turuna katılabilirler.. Dileyen misafirlerimiz öğleden sonra yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi turuna katılabilirler. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobiller) üzerinde 2 saat sürecek donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi imkanınız bulacaksınız. (turumuzun otelden çıkış ve varış süresi yaklaşık 2 saattir.) Geceleme otelimizde.Accommodation: 4* SANTA'S HOTEL SANTA CLAUS HOTEL

4.

Days
ROVANİEMİ - İSTANBUL 4. click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından saat 10:00'da odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Havalimanına transfer ve Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile saat 17:00'de İstanbul'a hareket ve saat 22:15'de varış. Turumuzun sonu.

INCLUDING:
-Türk Hava Yolları ile İstanbul / Rovaniemi / İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti (Direk uçuş imkanı)
-Havalimanı vergileri ve İstanbul Havalimanı hizmet bedeli
-Programda belirtilen havalimanı - otel - havalimanı transferleri
-Rovaniemi'de 3 gece belirtilen otelde oda+kahvaltı konaklama
-Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
-Lokal rehberlik hizmetleri
-Zorunlu seyhaat sigortası ( mesleki sorumluluk sigortasıdır)
-KDV

EXCLUDED:
-Programlarda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
-Programa dahil olan yemeklerdeki içecekler
-Programda dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
-Ekstra turlar
-Vize ücreti 120 Euro
-Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
-Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
-Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
-Uçaklardaki fazla bagaj ücretleri
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
-Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.


OTHER INFO

*Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
*Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
*Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
*Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. 
*Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
*Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#73
LOCATION:
İstanbul
MEALS:
3 sabah otelde alınan sabah kahvaltısı
TRANSPORTATION
Flight   
MEETING:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali
LEAVING:
İstanbul Havalimanı

DATES AND PRICES

1.099

4 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.