İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha Turu.. - Anker Turizm Travel

İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha...

NO VISA
  • İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha Turu..: Dünyada refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan Katar‘ın başkenti Doha, gösterişli gökdelenleri, nefis şehir peyzajı, lüks otelleri, Maldivleri anımsatan plajları, çok kültürlü sosyal yaşamı ile bölgenin gelişen turizm destinasyonu.
  • İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha Turu..: Dünyada refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan Katar‘ın başkenti Doha, gösterişli gökdelenleri, nefis şehir peyzajı, lüks otelleri, Maldivleri anımsatan plajları, çok kültürlü sosyal yaşamı ile bölgenin gelişen turizm destinasyonu.
  • İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha Turu..: Dünyada refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan Katar‘ın başkenti Doha, gösterişli gökdelenleri, nefis şehir peyzajı, lüks otelleri, Maldivleri anımsatan plajları, çok kültürlü sosyal yaşamı ile bölgenin gelişen turizm destinasyonu.
  • İzmirden Direk Uçak Farkı ile Vizesiz Doha Turu..: Dünyada refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan Katar‘ın başkenti Doha, gösterişli gökdelenleri, nefis şehir peyzajı, lüks otelleri, Maldivleri anımsatan plajları, çok kültürlü sosyal yaşamı ile bölgenin gelişen turizm destinasyonu.
  • Souq Waqif
  • Corniche
  • İslamik Sanat Eserleri Müzesi
  • Çöl Safarisi
  • Katara Village
  • Barzan Tower
Dünyada refah seviyesi en yüksek ülkelerden biri olan Katar‘ın başkenti Doha, gösterişli gökdelenleri, nefis şehir peyzajı, lüks otelleri, Maldivleri anımsatan plajları, çok kültürlü sosyal yaşamı ile bölgenin gelişen turizm destinasyonu.


Katar’ın çöl iklimi flora ve fauna çeşitliliğini sınırlıyor olsa da her yağmurdan sonra çöl yeşile bürünür. Katar’ın ulusal hayvanı Arabistan Antilobunun soyu 1970’lerde tükenmişti, ancak devam eden bir üreme programıyla bu tür, 1980’den itibaren yeniden faunaya katıldı. Vahşi doğada ara sıra karşılaşılan türler arasında tilkiler, çöl fareleri, sürüngenler ve flamingo dâhil çeşitli yerli ve göçmen kuş türleri yer alır. Dugong ve şahin gagalı kaplumbağalar sahil çevresindeki sularda bulunur.
Doha Körfezi’ni çevreleyen kordonda yedi kilometrelik bir gezinti yeri olan Corniche, iş merkezleri bölgesinin göğe yükselen kulelerinden İslam Eserleri Müzesi’nin göze çarpan yapılarına kadar farklı, muhteşem şehir manzaraları sunar. Körfezi dolduran geleneksel ahşap Arap yelkenlileri, Katar’ın köklü denizcilik geçmişinin yankılarını hissettirir. Corniche, başkentin kalbinde yeşil, araçsız bir yaya alanı sunar. Corniche ayrıca koşucular ve spor meraklıları için popüler bir rotadır.
İslam Eserleri Müzesi;14 yüzyıllık muhteşem sanatı birkaç saatte keşfedin. Ünlü mimar İM Pei tarafından tasarlanan modern, mimari başyapıt, Körfez sularına taşan bir konumdadır ve MIA Parkı’nın geniş yeşil alanlarıyla çevrilidir.
Pearl, West Bay sahilinin açıklarında Akdeniz tarzı yat marinaları, rezidans kuleleri, villalar ve otellerin yanı sıra en önde gelen markaların butikleri ve showroomlarinda lüks alışveriş imkânı sunan insan yapımı bir adadır. Popüler bir yemek noktası olan adanın kordonundaki gezinti yerleri ferahlatıcı bir dondurmadan beş yıldızlı yemek deneyimine her türlü lezzeti sunan kafeler ve restoranlarla çevrilidir. Pearl, şıklığı ve ‘Arap Rivierası’ tanımlamasının davetkârlığıyla popüler bir ziyaret merkezidir.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
İZMİR- DOHA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali  saat 10:30'da buluşma.Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR347 tarifeli seferi ile saat 13:10'da Doha'ya hareket. Saat 17:25'de Doha'ya varış ve otelimize transfer. Geceleme otelimizdeAccommodation: 4* Safir Hotel vb.

2.

Days
DOHA 2. click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından rehberimiz eşliğinde yarım günlük panoramik olarak yapılacak şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Doha'nın otantik çarşısı Souq Waqif, İslamik Sanat Eserleri Müzesi, Corniche, Pearl-Qatar, Porto Arabia, Katara Village ve West Bay Bölgesi (Barzan Tower, Al Fardan Tower devlet binaları) görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.Accommodation: 4* Safir Hotel vb.

3.

Days
DOHA 3. click here for the tour programme

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Çöl Safarisi turuna katılabilirler. Bölgenin olmazsa olmazı bu turumuza Katar'ın güneyine, Suudi Arabistan sınırına doğru yol alarak başlıyoruz. Ardından çöle ulasiyoruz ve profesyonel 4x4 şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuza başlıyoruz. Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşayacaksınız. Ardından çölde kurulan geleneksel kampa dönüp denizde yüzme imkanı bulabilir, plaj aktivitelerinden yararlanabilir ve dinlenebilirsiniz. Sonrasında yapılacak barbekü partisinde yemeğimizi alıyoruz. Turumuzun sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.Accommodation: 4* Safir Hotel vb.

4.

Days
DOHA - İZMİR 4. click here for the tour programme

Sabah 04:00'de odaların boşaltılması ve Doha Havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR348 tarifeli seferi ile saat 07:00'da İzmir'e hareket ve yerel saat ile 12:00'da İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

INCLUDING:
* Qatar Havayolları ile İzmir- Doha - İzmir gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
* Havaalanı ve güvenlik vergileri, Havalimanı yer hizmetleri
* Doha’da belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama
* Doha'da yarım günlük panoramik şehir turu
* Programda belirtilen tüm otobüs transferleri
* Lokal Türkçe rehberlik hizmeti (Sadece şehir turu Türkçe rehberlik eşliğinde yapılmaktadır. Transfer ve ekstra turlar İngilizce asistan eşliğindedir)
* Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
* KDV DahildirEXCLUDED:
*Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve içecekler
*Programda ekstra olarak belirtilen geziler
*Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
*Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
*Fazla bagaj ücretleri
*Vize (T.C pasaportu vizeden muaftır.)
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)


OTHER INFO

1-Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

2-Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

3-Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

4-Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

5-Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

6-Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg'dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmektedir.

7-Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

8-Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

9-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

10-Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. 


    


ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#226
LOCATION:
İzmir
MEALS:
Otelde alınan 3 sabah kahvaltısı
TRANSPORTATION
Flight    Bus   
MEETING:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali
LEAVING:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
EXTRAS
100 USD
YEMEKLİ ÇÖL SAFARİSİ TURU

The above are optional and will be paid to the tour operator unless otherwise stated.

DATES AND PRICES

559

4 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.