İzmir'den direk uçuşlar ile.. - Anker Turizm Travel

İzmir Çıkışlı İtalya Turu

  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu: İzmir'den tüm sezon boyunca 399Eur'dan başlayan fiyatlar ile Direk Uçuşlu İtalya Turu
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu: İzmir'den tüm sezon boyunca 399Eur'dan başlayan fiyatlar ile Direk Uçuşlu İtalya Turu
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu: İzmir'den tüm sezon boyunca 399Eur'dan başlayan fiyatlar ile Direk Uçuşlu İtalya Turu
  • İzmir Çıkışlı İtalya Turu: İzmir'den tüm sezon boyunca 399Eur'dan başlayan fiyatlar ile Direk Uçuşlu İtalya Turu
  • GARDA GÖLÜ
  • MURANO - BURANO
  • SİRMİONE
  • NEMİ KASABASI
  • TREVİ AŞK ÇEŞMESİ
  • PORTOFİNO
İzmir'den tüm sezon boyunca 399Eur'dan başlayan fiyatlar ile Direk Uçuşlu İtalya Turu

Milano ; Tasarım, mimari, moda, işte kısaca Milano! Kente girerken ne kadar ruhsuz diye düşünürken, ikinci dünya savaşı sırasında uğradığı ağır bombardımanların izlerini silerek modanın başkentliğine evsahipliği yapan zengin geçmişine damga vuran Avrupa'nın dört büyük kilisesinden biri kabul edilen Duomo'su tüm ihtişamıyla karşılar sizi! Duomo, görkemli mimarisiyle Galeria Vittorio Emanuele II., opera severlerin adresi, pekçok dünya prömiyerine evsahipliği yapan Teatro alla Scala ya da kısaca La Scala, dünyaca ünlü butiklerin, modacıların showroomları, otelleri, restoranları, alışveriş caddeleri ve tarihi merkezin içiçe olduğu tarihi merkez Centro 'nun kahvelerinde oturup çılgın kalabalıkları izlemek bile ayrı bir keyif!
Venedik ; 
Görkemli tarihini suyla ilişkisi üzerine kurmuş, birçok benzer coğrafyaya sahip kente ilham kaynağı olmuş, örnek alınmış, türünde ilk olmuş ender şehirlerden biridir. Veneto bölgesinde, İtalya'nın kuzeybatısında kurulu Po ve Piave nehirlerinin Adriyatik denizinde oluşturduğu deltasında Venedik Lagünü'nünde kurulmuştur. İtalya'nın belki de en romantik kentlerindendir Birbirine kanallarla bağlı 118 adadan oluşan Venedik Dünya Mirasları Listesindedir. Denizden kente girerken sizi Venedik'in sembollerinden muhteşem Aziz Marco bazilikası karşılar. Venedik Dukalığının yönetim sarayı dantel gibi işlenmiş Dükler Sarayı dış cephesiyle görsel bir şölen sunar. Venedik deniz aşırı ilişkileriyle, Bizans'la ,Osmanlı İmparatorlu ile ticari ilişkileriyle İtalya'nın kuzeydoğusunda farklı bir kimlikle bizi büyülemeye devam ediyor!
Floransa ; 
Sokakları tarih, tarihi sanat kokan şehir! Toscana bölgesinin en büyük kenti, dünya sanatına damgasını vurmuş Rönesans'ın doğduğu kenttir. Dante'den Machiavelli 'ye, Michelangelo 'dan Leonardo da Vinci 'ye bu kentin yetiştirdiği sanatçıların, yazarların, şairlerin bıraktığı izlerin günümüze yansımalarıyla, mimarisiyle, kültürüyle, sokaklarını adeta bir açık hava müzesine çeviren Floransa içinden her geçene ayrı bir keyif verir. Başınızı nereye çevirseniz bir sanat eserini selamladığınız Signoria Meydanı, Uffizi Resim Müzesi,kenti ikiye ayıran Arno nehri üzerindeki pekçok köprüden en ilginci, ikinci dünya savaşı sırasında yara almayan tek köprü Ponte Vecchio, kentin en görkemli kilisesi Santa Maria del Fiore ya da diğer adıyla Duomo, çan kulesi ve Vaftizhanesi Floransa'nın mühevherleri!
San Gimignano ; 
Toscana bölgesinin bir başka güzelidir San Gimignano! Bitmek tükenmez izlenimi veren bağları, zeytin ağaçları bölge tarımına katkısı kadar, güzelliğini de damgalamak içindir adeta! Ortaçağdan kalma sur duvarları içinde, mini yokuşlarla yukarıya, daha yukarıya çıktıkça ortaçağ gökdelenleri görünümündeki kuleleriyle karşılar sizi. Dar sokakları muhteşem vadi manzarasının tadına varmanız için arada bir göz kırpar size!

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
İZMİR - MİLANO - (GARDA GÖLÜ / SİRMİONE) - VENEDİK

Pazartesi günü sabah saat 09:45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde buluşma ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVA YOLLARI'na ait, XQ892 sefer sayılı uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 11:45'de Milano'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşumuzu takiben yerel saat ile 13:50'de Milano Malpensa Havalimanı'na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde İtalya'nın ve Avrupa'nın en büyük göllerinden Garda Gölü'nün kıyısında muhteşem doğası ve kale içi ile Sirmione Kasabası gezisi. Gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Venedik yakınlarındaki (Padova - Noventa - Treviso bölgelerinde) otelimizde.


2.

Days
VENEDİK - (MURANO - BURANO) 2 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Venedik şehir turumuz. Dünya üzerinde görebileceğiniz en sihirli mekanlardan biridir Venedik. Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllardan etkilenmeden günümüze gelen bu güzel şehir, insanın görmeden ve içinde yaşayıp o nemli havasını solumadan gözünde canlandırabileceği bir yer değildir. Rehberimiz eşliğinde yapılacak panoramik Venedik şehir turunda ünlü San Marco Bazilikası ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu takiben dileyen misafirlerimizle birlikte yapılacak camdan yapılan süs ve takı eşyaları ile ünlü Murano ve rengarenk evleri, balıkçılığı, deniz ürünleri lokantaları ve dantel işleri ile ünlü Burano adaları gezisi. Gezilerimizin ardından konaklama otelimizde.

3.

Days
VENEDİK- (BOLOGNA ) - ROMA 3 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından Roma’ya hareket. Yol güzergahımızda dileyen misafirlerimiz ile İtalya’nın en güzel şehirlerinden Bologna şehir turumuz. Turumuz esnasında Piazza Maggiore, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta, Belediye Binası görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından akşam saatlerinde Roma yakınlarındaki otelimize varış ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

4.

Days
ROMA 4 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile tarihte ve günümüzde dünyanın en çarpıcı ve en güzel kültür merkezlerinden İtalya'nın başkenti Roma şehir turumuz. Roma için, kent o kadar fazlasıyla güzel ki ilham perilerine pek iş düşmüyor derler. Yapılacak Panoramik Roma şehir turumuzda, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Pantheon, Navona meydanı, Via Del Corso, Vatikan Cumhuriyeti ve San Pietro Bazilikası (dışarıdan) görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.

5.

Days
ROMA (NAPOLİ ve NEMİ KASABASI ) 5 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Napoli ve Nemi Kasabası gezimiz. İlk durağımız Nemi. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri Roma'nın hemen dışındaki turistik bölgesindeki küçük kasabalarını geziyor, Nemi gölü ve Nemi Kasabası'nda bölgenin dağ çilekli likörleri ve dağ çilekli turtalarından tatma imkanı buluyoruz. Ardından, antik dünyanın hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa kentinden biri ve tarihte "Öğle Güneşinin Ülkesi" diye bilinen Napoli’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış ve Napoli'de yapacağımız şehir tanıtım turumuz. Turumuz esnasında 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angoino’nun Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezimiz sonrası geri dönüş yolculuğu. Konaklama Roma'daki otelimizde.

6.

Days
ROMA -( SAN GİMİGNANO ) FLORANSA - MONTECATİNİ 6 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından aşktan tarihe, politikadan sanata İtalyanları İtalyan yapan tüm özellikleri yaşatan muhteşem şehir Floransa´ya doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde dileyen misafirlerimiz ile San Gimignano gezimizi yapıyoruz. San Gimignano; 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilmiştir. Burada Cisterne Meydanı'nı ziyaret ediyor ve yöresel lezzetlerden satın alma imkanı buluyoruz. Ardından Floransa'ya hareket, varış ve şehir turumuz. Şehir turunda görülecek yerler arasında, yapımı yüzyıllar sürmüş ünlü Duomo (Santa Maria Del Fiore), Vaftizhane ve cennetin kapıları olarak adlandırılan rölyeflerle süslü kapısı, Senyörlük Sarayı, şehri bölen Arno Nehri´nin üzerindeki en eski köprü olan “Ponte Vecchio”, adeta bir heykel müzesi görünümündeki ünlü Signoria Meydanı bulunmaktadır. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından akşam saatlerinde Montecatini yakınlarındaki otelimize varış. Konaklama otelimizde.

7.

Days
MONTECATİNİ (PİSA - PORTOFİNO) - MİLANO 7 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Pisa ve Portofino turumuz için hareket. İlk durağımız Pisa. Floransa'yı boydan boya ikiye ayıran Arno Nehri'nin denize döküldüğü Pisa şehrinde Piazza dei Miracoli (mucizeler meydanı), Vaftizhane, Katedral ve Katedralin Çan Kulesi olarak yapılan dünyaca ünlü eğik Pisa Kulesi'ni görüyoruz. Ardından sonraki durağımız ise “Portofino”. Şarkılara ilham vermiş olan bu muhteşem yerde hem alışveriş yapabilecek, daracık sokaklarında dolaşabilecek hem de meşhur kafelerinde muhteşem manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Turumuzun ardından Milano’ya hareket. Akşam saatlerinde Milano şehir turumuz. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya'nın en görülesi şehirlerinden biridir. Yapılacak olan Milano şehir turunda, şehrin politik ve sosyal hayatının merkezi Galleria, sivri tepeli kuleleri, çan kuleleri ve heykelleri ile muazzam Duomo ve La Scala Tiyatrosu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından konaklama Milano yakınlarındaki otelimizde.

8.

Days
MİLANO - İZMİR 8 click here for the tour programme

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte geri dönüş yolculuğumuz için Milano Malpensa Havalimanı’na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra SUNEXPRESS HAVAYOLLARI’na ait, XQ893 sefer sayılı, saat 14:40'da kalkacak uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT geri dönüş yolculuğu. Yerel saat ile 18:25'de İzmir'e varış.

INCLUDING:
-İZMİR / MİLANO / İZMİR SUNEXPRESS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ DİREKT SEFERİ İLE UÇUŞLAR
-ALAN VERGİLERİ ve ZORUNLU MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI
-Programdaki fiyatlar 2* ve 3* Otel konaklamaları için geçerlidir.Farklı kategorideki Otel alternatifleri için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
-ŞEHİR GİRİŞ (CHECK POINT) ÜCRETLERİ
-ŞEHİR KONAKLAMA VERGİLERİ (CITY TAX)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ŞEHİRLER ARASIULAŞIMLAR ve İTALYA’DA HAVAALANI TRANSFERLERİ
-PANORAMİK MİLANO, FLORANSA ve GARDA GÖLÜ / SİRMİONE TURLARI
-ROMA'DA 3 GECE -FLORANSA/MONTE CATINI'DE 1 GECE
-MİLANO/ BERGAMO YAKINLARINDA 1 GECE
-VENEDİK PADOVA / NOVENTA / TREVISO BÖLGESİ'NDE 2 GECE
ODA KAHVALTI (Continental) KONAKLAMA
-SEÇİLEN KATEGORİDE KALİTELİ OTELLER
-PROFESYONEL REHBERLİK

EXCLUDED:
-SCHENGEN VİZE
(YEŞİL PASAPORTA VİZE UYGULAMASI YOKTUR)
-YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU (DEVLETE ÖDENEN 50 TL)
(uçuştan önce bankaya yatırılmalıdır)
-SEYAHAT İPTAL,VİZE, SAĞLIK GÜVENCE PAKETİ : € 15 (70 yaş üzeri € 30.-)
-İSTEĞE BAĞLI TURLAR ve OTEL AKTİVİTELERİ

OTHER INFO

1- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ANKER TURIZM sorumlu tutulamaz

2- ANKER TURIZM gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine ore bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- ANKER TURIZM kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

5- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

6- Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ANKER TURIZM sorumlu tutulamaz.

7- ANKER TURIZM yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir ANKER TURIZM`in hiç bir sorumluluğu yoktur. ANKER TURIZM sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında ANKER TURIZM’in herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

8 -Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraar eşya sahibine aittir.

9- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan nsorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misarlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

10- ANKER TURIZM havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

11-Programda konaklamalarımızın tamamı 2* ve 3* Otellerdedir.Farklı otel kategorileri için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

12- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misarlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

13-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

15-Tur programı ANKER TURIZM SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

16- Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar Kontinental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde, grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

17- Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

18- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

19- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

20- İptal-İade ve değişiklik şartları; ANKER TURIZM Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına '' ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

21- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

22- Tüm misarler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır. VİZE HAKKINDA BİLGİ: Yeşil Pasaporta ve geçerli Schengen Vizesi olan pasaportlara vize uygulaması yoktur.

 *** Ödemelerde Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır.

ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#166
LOCATION:
İzmir
MEALS:
Oterllerde alınan 7 sabah kahvaltısı
TRANSPORTATION
Flight    Bus   
MEETING:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali
LEAVING:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
EXTRAS
98 EUR
PİSA - PORTOFİNO
45 EUR
MURANO - BURANO
95 EUR
ROMA-VENEDİK ŞEHİR TURU
55 EUR
BOLOGNA
90 EUR
NAPOLİ - NEMİ
35 EUR
SAN GIMIGNANO

The above are optional and will be paid to the tour operator unless otherwise stated.

DATES AND PRICES

399

8 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.