Benzersiz Küba Turu - Anker Turizm Travel
  • Benzersiz Küba Turu: Küba, Dünya’nın en ilginç ve en tarihsel yerlerinden biridir.UNESCO tarafından yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok görmek istediği ülke Küba’dır.
  • Benzersiz Küba Turu: Küba, Dünya’nın en ilginç ve en tarihsel yerlerinden biridir.UNESCO tarafından yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok görmek istediği ülke Küba’dır.
  • Benzersiz Küba Turu: Küba, Dünya’nın en ilginç ve en tarihsel yerlerinden biridir.UNESCO tarafından yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok görmek istediği ülke Küba’dır.
  • Havana
  • Trinidad
  • Fidel Castro
  • Che Guevara
  • Varadero
  • Santa Clara
Küba, Dünya’nın en ilginç ve en tarihsel yerlerinden biridir.UNESCO tarafından yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok görmek istediği ülke Küba’dır.

Havana ,Küba’da gezilecek yerlerin bir numarası Havana.Havana dev bir açık hava müzesi. Küba’daki hızlı değişim sürecini en bariz gördüğünüz yer. Eski, yıkık dökük ama Küba ruhunu da tam olarak Havana’dan alıyor.Sahip olduğu bioçeşitlilik nedeniyle UNESCO’nun koruması altında olan Vinales Milli Parkı, aynı zamanda dünyanın en kaliteli purolarının tütünlerinin yetiştiği yer. 
Habana Vieja (Eski Havana)İspanyolların şehri kurmaya başladıkları, turizmin kalbi olan yer. Aynı zamanda en hızlı yenilen, yatırım alan yeri. Açık ara tüm Havana’nın en estetik bölgesi.
Malecón Caddesi’nde biraz yürüyüş yapmaya karar verirseniz, karşınızda Mustafa Kemal Atatürk büstünü gördüğünüzde şaşırmayın; “Fundador de la Republica de Turquia” (Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu) ve “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” yazılarıyla birlikte 2008 yılında bir büst dikilmiş. Büst Malecón Caddesi’nin Plaza Armas’a yakın denilebilecek bir noktasında. 
Küba halkı en çok kahve ve avokado tüketmektedir.Dünya genelinde en çok kokteyl Küba’da bulunmaktadır.196 metre boyutu ile dünyanın en büyük resmi Küba’da bulunmaktadır.Kral palmiyesi ülkenin sembol ağacı, maripsa sembol çiçeği olarak kabul edilmektedir. Ayrıca semboller Küba bayrağındaki renkler ile eşleşmektedir.
Varadero ,başkente yaklaşık 2 saatlik uzaklıkta, ülkenin en ünlü plaj bölgesidir. Bölgenin diğer ismi “Playa Azul” yani “Mavi plaj” dır.
20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüdür.‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılmaktadır.
Trinidad, hem Küba’nın hem de Latin Amerika’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Rengarenk evlerin ve kırmızı kiremitlerin üstünde, gün batışı size harika bir manzara sunuyor. Trinidad’ın meydanlarından biri olan Plaza Mayor eski Küba’lı zenginlerin yaşam alanıyken devrimle birlikte Fidel Castro bu evlere el koymuş ve müzeye çevirmiş. 
Santa Clara’da da Che Guevara ve arkadaşları için yapılan anıt mezar bulunmaktadır. Che Guevara’nın ölü bedeni Santa Clara’da yakılmıştır. Burdaki anıtta Che Guevara’nın 16 metre uzunluğunda bronz heykeli bulunmaktadır.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
İSTANBUL HAVALİMANI - HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde THY konturarı önünde saat 00.15'de buluşma. Check-in ve pasaport işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’nın TK183 sefer sayılı uçağı ile gece saat 02.05'de Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Varışı takiben alandan hareketle şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Havana otelimizde.Accommodation: 4* Memories Miramar Hotel vb

2.

Days
HAVANA 2. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek olan "Benzersiz Havana Turu" na katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.Accommodation: 4* Memories Miramar Hotel vb

3.

Days
HAVANA 3. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Tropicana Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.Accommodation: 4* Memories Miramar Hotel vb

4.

Days
HAVANA 4. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bölgede düzenlenecek olan son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılabilirler. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.
Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Buena Vista Social Club üyeleri ile birlikte çalmış Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Habana Cafe’deki akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde. 
Accommodation: 4* Memories Miramar Hotel vb

5.

Days
HAVANA 5. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Konaklama Havana otelimizde.Dileyen misafirlerimiz 1 gece Casa Particular adı verilen özel evlerde konaklamalı yapılacak olan Santa Clara – Trinidad – Cienfuegos turuna katılabilirler. Tura katılmayan misafirlerimiz özel transfer ile turun 6. gününde Varadero oteline gidecektir. varadero’da bulunan personelimiz otele giriş esnasında tüm misafirlerimize yardımcı olacaktır. Katılmayan misafirlerimiz Havana 1 tam gün serbest zamanı olacaktır.
EXTRA SANTA CLARA – TRINIDAD – CIENFUEGOS OTEL KONAKLAMALI TURU 
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’a varış ve konaklama.
Accommodation: 4* Memories Miramar Hotel vb

6.

Days
TRINIDAD – SANTA CLARA - VARADERO 6. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından Havana otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya transfer oluyoruz. Varadero'ya varışımız ile birlikte otel giriş işemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kişisel aktiviteler ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz.

Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.
Accommodation: 4* Memories Hotel vb

7.

Days
VARADERO 7. click here for the tour programme

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz günü değerlendirmek için extra turumuz olan Katamaran turuna katılabilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina’ya gidiş. Katamaranımzla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz.Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.Accommodation: 4* Memories Hotel vb

8.

Days
VARADERO /HAVANA - İSTANBUL HAVALİMANI 8. click here for the tour programme

Sabah kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile Havana Havaalanına transfer. Check-in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te Istanbul Havalimanına hareket. Geceleme uçakta.

9.

Days
İSTANBUL HAVALİMANI

Yerel saat ile sabah 10:10’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.


INCLUDING:
*Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı - Havana - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
*Havana'da 4* Memories Miramar otel vb.4 gece "oda+kahvaltı" konaklama
*Varadero'da 4*Memories Miramar otel vb. 2 gece "Herşey Dahil" konaklama
*Havana Şehir Turu
*Havana Havalimanı - Otel - Havalimanı arası Transfer
*Havana - Varadero - Havana arası transfer
*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
*Havaalanı ve güvenlik vergileri, İstanbul havalimanı yer hizmetleri
*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)


EXCLUDED:
*Yurt dışı çıkış harcı 50 TL
*Küba vizesi 50 USD (Yeşil Pasaporta vize gerekmemektedir.)
*Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm turlar ve ekstra turlar
*Ören yerleri giriş ücretleri
*Bagaj taşıma
*Küba Çıkış Vergisi 25 CUC (Küba'da yolcularımız tarafından ödenecektir.)
*SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ

OTHER INFO

*Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
*Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
*Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
*Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. 
* Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. 
*Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#105
LOCATION:
İstanbul
MEALS:
4 gece "oda+kahvaltı" konaklama. 2 gece "Herşey Dahil" konaklama
TRANSPORTATION
Flight   
MEETING:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali
LEAVING:
İstanbul Havalimanı
EXTRAS
100 EUR
Benzersiz Havana Turu
85 EUR
Akşam Yemekli Cabaret Parisien
115 EUR
Vinales Vadisi & Pınar Del Rio
140 EUR
Akşam Yemekli Tropicana Show
65 EUR
Hemingway Turu
95 EUR
Buenos Vista Social Club
165 EUR
SANTA CLARA – TRINIDAD – CIENFUEGOS OTEL KONAKLAMALI TURU
130 EUR
Katamaran Turu

The above are optional and will be paid to the tour operator unless otherwise stated.

DATES AND PRICES

CALL
US NOW

9 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.