ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA - Anker Turizm Travel

ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE...

  • ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA: ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA
(24 Kasım 2022 - 05 Aralık 2022)
(3 gece CAPE TOWN + 2 gece KRUGER PARK + 2 gece JOHANNESBURG + 2 gece VICTORIA ŞELALELERİ)
  • ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA: ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA
(24 Kasım 2022 - 05 Aralık 2022)
(3 gece CAPE TOWN + 2 gece KRUGER PARK + 2 gece JOHANNESBURG + 2 gece VICTORIA ŞELALELERİ)
  • ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA: ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA
(24 Kasım 2022 - 05 Aralık 2022)
(3 gece CAPE TOWN + 2 gece KRUGER PARK + 2 gece JOHANNESBURG + 2 gece VICTORIA ŞELALELERİ)
  • ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA: ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA
(24 Kasım 2022 - 05 Aralık 2022)
(3 gece CAPE TOWN + 2 gece KRUGER PARK + 2 gece JOHANNESBURG + 2 gece VICTORIA ŞELALELERİ)
  • GÜNEY AFRİKA
  • ZİMBABWE
  • BOTSWANA
ANKER TURİZM FARKIYLA GÜNEY AFRİKA + ZİMBABWE + BOTSWANA
(24 Kasım 2022 - 05 Aralık 2022)
(3 gece CAPE TOWN + 2 gece KRUGER PARK + 2 gece JOHANNESBURG + 2 gece VICTORIA ŞELALELERİ)

Bu eşsiz tur ile amacımız sizlere Güney Afrika’da unutulmaz bir tecrübe yaşatmaktır. 

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
İZMİR-CAPE TOWN

1.Gün - 24 Kasım 2022 
Izmir Adnan Menderes Havaalanında 20.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından İstanbul aktarmalı olarak Cape Town’a hareket ediyoruz.

Uçuş no: TK2337 (Türk Hava Yolları) İzmir-İstanbul 22.35-23.50 / TK044 İstanbul-Cape Town 02.25-12.00 (+1)


2.

Days
CAPE TOWN 2 click here for the tour programme

2.Gün - 25 Kasım 2022
Mother City Cape Town’a hoşgeldiniz. Cape Town’a varışta havaalanında profesyonel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Tur bitimi otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi Waterfront bölgesinde alıyoruz. Geceleme otelimizde. (Akşam yemeği)

3.

Days
CAPE TOWN 3 click here for the tour programme

3.Gün 26 Kasım 2022
Masa Dağı ve Stellenbosch Şarap Çiftlikleri Turu :Oteldeki kahvaltıdan sonra bu sabah turumuza bir şarap çiftliğini ziyaret ederek başlayacağız. 45 dakikalık bir yolculuktan sonra geleceğimiz bu çiftlikte önce mahzenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Bölgedeki çiftliklerden birinde öğle yemeğimiz alıyoruz. Sonrasında 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Geceleme otelimizde. (hava durumuna göre programın sıralamasında değişiklik olabilir). (Kahvaltı ve Öğle yemeği)

4.

Days
CAPE TOWN 4 click here for the tour programme

4.Gün 27 Kasım 2022
Ümit Burnu Yarımadası Turu : Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Sonrasında Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde. (Kahvaltı ve Öğle yemeği)

5.

Days
CAPE TOWN – KRUGER NATIONAL PARK 5 click here for the tour programme

5.Gün 28 Kasım 2022
Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transfer. 1,5 saatlik bi iç hat uçuşunun ardından Hoedspruit’e varıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımızla kalacağımız lodga hareket ediyoruz. Oda dağılımından sonra kısa bir istirahat ve ardından günbatımı safarisi. Akşam yemeği ve geceleme lodgumuzda. (Kahvaltı ve Akşam yemeği) 

6.

Days
KRUGER MİLLİ PARKI 6 click here for the tour programme

6.Gün 29 Kasım 2022
Sabah gün doğmadan başlayacağımız safarinin ardından lodgumuza dönüp kahvaltımızı alıyoruz. Akşamüzeri safarisine kadar serbest süre. Öğle yemeğimizi yine lodgumuzda alıyoruz). Akşamüzeri lobide buluşup gün batımı safarisine çıkıyoruz.

Güney Afrikanın dünyaca ünlü Kruger Milli Parkı 1898 yılında kurulmuştur. Yüzölçümü bir çok ülkeden daha büyük olan park yaklaşık 2 milyon hektarlık bir alanı kaplar. Kruger Milli Parkı ev sahipliği yaptığı 336 ağaç, 49 balık, 34 amfibi, 114 sürüngen, 507 kuş ve 147 memeli türüyle kendi alanında ulaşılmazdır. Masorini ve Thumela’daki San’lara ait mağara resimlerinden de anlaşılabileceği gibi insanın Lowveld doğa ortamıyla tanışması çok eski çağlara dayanır. Parkın sekiz giriş kapısı bulunmaktadır. Daha sonra otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

7.

Days
KRUGER MİLLİ PARKI – JOHANNESBURG 7 click here for the tour programme

7.Gün 30 Kasım 2022 
Sabah Erken saatte alacağımız kahvaltının ardından uzun otobüs yolculuğumuza başlıyoruz. Güney Afrika’nın en güzel manzaralarıyla dolu olan ve ‘Panoramik Yol’ denen bu yolculukta Blyde Riverkanyonu, Tanrının penceresi gibi doğal harikaları göreceğimiz bu yolculuk bütün gün sürecek. Son zamanlarda Motlaste olarak da adlandırılan Blyde River Kanyonu dünyanın üçüncü en derin kanyonudur. (A.B.D’deki Grand Canyon ve Namibia’daki Fish Eagle Kanyonu’ndan sonra). Güney Afrika’nın en önemli doğa harikalarından biridir. Kanyon boydan boya 20 km. boyunca uzanır ve 600 ila 800 m. yükseklikten görülen manzarayı tarifte kelimeler yetersiz kalır. Blyde River Kanyonu Güney Afrika’nın yedi önemli sıradağından biri olan Drakensberg Sıra Dağları boyunca uzanır ve yüksek rakımlara özgü afromontane ormanları ile kaplıdır. Günün sonuda Johannesburg’a ulaşıyoruz. Yapacağımız şehir turunda Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Akşam yemeğimizi Nelson Mandela Square restoranlarından birinde alıyoruz. Geceleme otelimizde. (Kahvaltı ve Akşam yemeği)

8.

Days
JOHANNESBURG 8 click here for the tour programme

8.Gün 01 Aralık 2022
Sabah kahvaltının ardından Güney Afrika’daki en büyük gecekondu bölgesi ve Aphartheid yönetimine karşı ilk ayaklanmaların başladığı Soweto’ ya gidiyoruz. Güney Afrika’nın en ünlü gece kondu mahallesidir ve geniş bir alana yayılmıştır. Aynı zamanda ırkçı yönetime karşı olan ayaklanmalarının merkezidir. 1955’de Freedom Square’de( Özgürlük Meydanı) Özgürlük Bildirisi bu meydan da okunmuştur. Burada her gelirden, her kültürden insanları görmek mümkündür. Nobel ödüllü Nelson Mandela’nın yıllarca yaşadığı Soweto evi ve Başpiskopos Tutu’nun yaşadıkları evler Regina Mundi Katolik Katerdrali ve 1976 öğrenci ayaklanmaları adına yapılmış anıt bulunmaktadır. Burdan Lesedi’ ye geçiyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Tur sonunda Johannesburg’ daki otelimize dönüyoruz. (Kahvaltı ve Öğle yemeği)

9.

Days
JOHANNESBURG - VICTORIA ŞELALELERİ 9 click here for the tour programme

9.Gün 02 Aralık 2022
Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından bir buçuk saatlik bir uçuşla Zimbabwe’deki Victoria Falls ‘a uçuyoruz. Otele transfer ve odalara yerleşmenin ardından öğleden sonra güneşin batışının izlenildiği Zambezi Nehri’nde tekne turu. Akşam yemeğimizi tekne turu sırasında alıyoruz ve geceleme otelimizde. (Kahvaltı ve Akşam yemeği)

10.

Days
VICTORIA ŞELALELERİ – BOTSWANA - VICTORIA FALLS 10 click here for the tour programme

10.Gün 03 Aralık 2022
Sabah kahvaltıdan sonra bir buçuk saatlik bir yolculukla Botswana sınırına geliyoruz. Gümrük işlemlerinin tamamlanmasından sonra Kesane bölgesine varıyoruz. Burada Chobe Milli Park’ında önce Jeep’lerle kara safarisi yapıyoruz. Ardından bölgedeki lodgelardan birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından havuz başında kısa bir dinlenme süresi sonunda tekne safarisine çıkıyoruz. Gün batımına kadar süren safarinin ardından Victoria Falls’a dönüş. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Geceleme otelimizde. (Kahvaltı, Öğle ve Akşam yemeği)

11.

Days
VICTORIA ŞELALELERİ – JOHANNESBURG – İSTANBUL DÖNÜŞ 11 click here for the tour programme

11.Gün 04 Aralık 2022
Sabah kahvaltıdan sonra Viktoria Çağlayanı turmuzu yapıyoruz.Viktorya şelaleleri Zambezi Nehri üzerinde, Zambiya ve Zimbabwe sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedir. İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale yöresel olarak Mosi-oaTunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktadır. (Kahvaltı ve uçakta Akşam yemeği)
Sonrasında otelimize dönüyor ve ceheck out işlemlerini gerçekleştirip havalimanına geçiyoruz. Bir buçuk 
saatlik bir uçuşun ardından geleceğimiz Johannesburg’da İstanbul uçağımız için check-in yapıyoruz. 
Uçuş no: TK039 (Türk Hava Yolları) Johannesburg-İstanbul 19.20-06.05 (+1) / TK2312 05.12.2022 İstanbul-İzmir 08.00-09.05

Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

INCLUDING:
* Türkçe yerel rehberlik hizmetleri
* Klimalı Otobüsler ile tüm transferler ve turlar (panoramik şehir turları-yaklaşık 2 saattir ve giriş
ücreti içermezler)
* Konaklama: Cape Town : Rockefeller Hotel, 3 gece
Kruger MP : Shiduli Lodge, 2 gece
Johannesburg : Radisson Blue Sandton Hotel, 2 gece
Victoria Falls : Kingdom Hotel, 2 gece
* 9 sabah kahvaltısı
* 5 öğle yemeği (2 CPT & 2 Kruger & 1 Botswana)
* 6 akşam yemeği (1 CPT & 2 Kruger & 2 Vic Falls + 1 Johannesburg)
* Cape Town ve Johannesburg’da panoramik şehir turu
* Tam gün Ümit Burnu Turu
* Kruger Milli Park’da 3 safari
* Victoria Şelaleleri turu
* Chobe Milli Parkında nehir ve kara safarisi
* Zambezi nehrinde gün batımı akşam yemekli tekne turu
* Porterage: Otellerde kişibaşi birer valiz, havaalanlarinda yükleme ve boşaltmada yardım.
* Tüm turlar ve transferlerde kişi başı, günlük 2 X 0.5 şişe su
* Tüm iç ve dış hat uçuşları
* Seyahat sigortası (iptal teminatsız

EXCLUDED:
* Şahsi harcamalar
* Extra turlar
* Bahşişler
* Yukarıda dahil olarak belirtilmeyen diğer hizmetler
* Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptalleri, uçuş saatleri ile parkur değişiklikleri ve fiyat
artışları

OTHER INFO

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Ülkeye girişte 30 günlük vize damga olarak pasaporta basılmaktadır. Güney Afrika’ya girişte ve çıkışta problem yaşanmaması için pasaportun en az 6 geçerlilik süresi ve en az iki boş sayfası olmalıdır.

TC dışındaki pasaport sahipleri için vize uygulaması ile ilgili bilgilerin seyahat edecek misafirler tarafından araştırılması gerekmektedir. Her ülke için durum farklıdır ve Güney Afrika Cumhuriyeti mütekabiliyet ilkesi çerçevesinde hareket etmektedir. AB ülkeleri pasaportları taşıyanların vizeye ihtiyacı olmadığına diar bilgi yanlıştır. Bulgar pasaportu taşıyan misafirler check-in yaptırdıkları halde uçağa binememiştir. Anker Turizm, Güney Afrika ve servis verilen diğer ülkelere girişte olabilecek aksaklıklardan ötürü sorumlu değildir. Bu sebepten doğan tüm iptallerde yerel servislerde % 100 no-show uygulanmaktadır.

• Fiyatlar 01/01/2022 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre hazırlanmış olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

• Verilen fiyatlar standard oda için olup, yatak tipi, kat, manzara, ücretsiz upgrade konularında garanti verilememektedir.

• Uçuş saatine göre, geç varışlarda panaromik şehir tanıtım turu, ertesi gün yada havalimanına giderken yapılabilir.

• Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Anker Turizm sorumlu tutulamaz.

• Anker Turizm gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.

• Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda, veya uçuş saatlerindeki degişiklikler nedeni ile acentanın belirlediği restorantlarda verilebilir.

• Anker Turizm, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel değiştirme hakkını saklı tutar.

• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmazsa; bundan Anker Turizm sorumlu tutulamaz.


ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#470
LOCATION:
Güney Afrika
MEALS:
9 Sabah, 5 Öğle, 6 Akşam
TRANSPORTATION
Flight    Bus   
MEETING:
İzmir Adnan Menderes havalanı
LEAVING:
İzmir Adnan Menderes havalanı

DATES AND PRICES

4.312

11 Days

lowest per person
CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

[email protected]
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.