4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU - Anker Turizm Travel

4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU

  • 4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU: Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU: Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU: Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • 4 GECE 5 GÜN KOS ve PATMOS TURU: Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...
  • Kos Adası, Ege Denizi'nde bize en yakın olan adalardan biridir.
  • Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos , her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır.
  • Patmos, çok büyük bir ada olmamasına rağmen, en ünlü adalardan biridir.
  • Kayalıklı arazileri ve bereketli küçük koylarıyla Patmos , Leros ve Ikaria arasında konumlanmıştır.
Bu programda 2 gün Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos'u ve 2 gün Patmos'u keşfedeceğiz...

Kos Adası, Ege Denizi'nde bize en yakın olan adalardan biridir. Tarihi boyunca; Karya, Pers, Roma, Türk, İtalya n, Alman izlerinden etkilenen ada, tam anlamıyla bir turizm cennetidir. Köklü geçmişi ile birçok medeniyete kapılarını açmıştır. Kos 'ta; Cami, Roma Dönemi'nden kalma Katolik kilisesi, sinagog ve ada halkının çoğunluğunun ibadet ettiği Ortodoks kiliseleri bulumaktadır.

Hipokrat'ın doğduğu ada olan Kos , her yıl yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır. Antimakheia yel değirmenleri, Asklepion, antik agora, Roma harabeleri, Şövalyeler Kalesi adada ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerdendir. Deniz ürünlerinin, özellikle de karidesin sunulduğu restoranlar, geç saatlere kadar açık tavernalar, her türden barların bulunduğu Nafklirou barlar sokağı, diskolar, kafeler ve Kardemena bölgesi gece hayatının nabzını tutmak isteyenler için ideal noktalardandır. Kardemena; gecesi ve gündüzüyle mutlaka görmeniz gereken yerlenden biridir. Beyaz kumları ile ünlü altı plaja ev sahipliği yapmaktadır. Patmos, çok büyük bir ada olmamasına rağmen, en ünlü adalardan biridir.

Patmos ya da Patnos, ‘Ege’ nin Kudüsü’ olarak tanımlanır. Burası, tanrıbilimci St. John’ un milattan sonra 95 ve 97 yılları arasında sürgün edildiği ve İncil’ in son ve 10. Kitabı Apocalypse(Vahiy Kitabı)’ i yazarken esinlendiği yerdir. Kayalıklı arazileri ve bereketli küçük koylarıyla Patmos , Leros ve Ikaria arasında konumlanmıştır. Buna rağmen, adada Hristiyanlıkla ünlenmesinin dışında daha fazlası da vardır: birçok güzel plaj, meyveler ve yeşil tepelerindeki zeytin ağaçları, limanın üzerindeki tepede yer alan görkemli manastır kalesi, çevrede yer alan tipik beyaz evler, küçük kiliseler ve deniz kaptanlarının konakları...

Patmos, UNESCO’ nun Dünya Mirasları listesinde yer alır: - Paha biçilemez hazineleriyle tanrıbilimci St. John’un manastırı - Orta çağda kurulan geleneksel köy Chora - Apocalypse mağarası Efsaneye göre Patmos , Zeus tarafından genç kadınların ve avcılığın tanrıçası olan kızı Artemis’e hediye edilmişti. Antik dönemlerde Artemis'e burada ibadet edilirmiş ve St John’un manastırı onun tapınağı üzerine kurulmuştur. Ada epey rüzgarlıdır, bu nedenle rüzgar sörfü yapmak ve motosiklet kiralamak tatilcilerin favori aktiviteleri arasındadır. Ayrıca; Marathi, Arki ve Lipsi gibi komşu adalara yapılan günlük turlara katılmak isteyebilirsiniz. Grikos’ ta, küçük bir gezinti botu kiralayabilirsiniz.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days

Feribot kalkışından 1 saat önce limanda buluşuyoruz. Kalkış limanına dikkat ediniz : seyahat belgenizde yazan limana gitmeniz gerekmektedir. (Bodrum Kale Limanı veya Cruise Port).

Biniş ve gümrük işlemleri ve feribot seyahatinin ardından, Kos'a varıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra, otelimize yerleşiyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman. Dilerseniz, Belediye Sarayı'nın hemen yanından kalkan trenle adayı keşfe çıkabilirsiniz. Tur sırasında istediğiniz yerde inip, tekrar binebilirsiniz.Bu turlar her saat başı yapılmaktadır ve 1 saat sürmektedir.


2.

Days
2 click here for the tour programme

Kos'u daha detaylı keşfetmek isterseniz, araba,motorsiklet veya bisiklet kiralamanızı tavsiye ederiz:
- Günlük turların kalkış saatleri değişiklik göstermektedir.
- Çoğunlukla rehberlik hizmetleri İngilizce verilmektedir.

Gezilecek yerler arasında :
- Asklepion, Şövalyeler Kalesi, Antik Yunan Agorası, Roma Villası, Arkeoloji Müzesi, Hipokrat Ağacı, Roma Odeonu...

3.

Days

Feribotla Kos'tan Patmos'a doğru yola çıkıyoruz. Ortalama 2,5 saatlik yolculuğun ardından Patmos'a varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman.


4.

Days

Grupla, rehber eşliğinde ada turuna katılabilirsiniz; Manastır ve St.John Mağarası'nı gezebilirsiniz. Tur detayları için lütfen bizimle itibata geçiniz.


5.

Days
5 click here for the tour programme

Feribotla önce Patmos'tan Kos'a daha sonra Kos'tan Bodrum'a gidiyoruz.

Not : Patmos-Kos feribotun sefer saatlerine göre, bir gün önce Kos'a dönüp Kos'ta bir gece konaklamanız gerekebilir. Feribot seferleri için lütfen bizimle iritbata geçiniz.

Bir dahaki tatilinizde görüşmek dileğiyle...

INCLUDING:
1. Bodrum-Kos, Kos-Patmos gidiş dönüş tüm feribot biletleri
2. Oda+kahvaltı konaklama

EXCLUDED:
1. 150.-TL Yurtdışı çıkış harcı
2. Schengen veya Yunanistan kolaylaştırılmış vizesi
3. Yiyecek, içecekler ve tüm diğer şahsi harcamalar
4. Türkiye ve Yunanistan'da liman-otel-liman karşılamaları
5. Seyahat sigortası
6. Geziler
7. Liman vergileri
8. Şehir vergisi (kişi başı 0.50 cent-5 Euro arasında otele göre değişmektedir.)

ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#22
LOCATION:
kos, patmos
TRANSPORTATION
Sea   

DATES AND PRICES

265

5 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.


We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

[email protected]
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.