2020ye Kapadokyada Merhaba.. - Anker Turizm Travel
  • 2020ye Kapadokyada Merhaba..: Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...
  • 2020ye Kapadokyada Merhaba..: Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...
  • 2020ye Kapadokyada Merhaba..: Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...
  • 2020ye Kapadokyada Merhaba..: Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...
  • IHLARA VADİSi
  • KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ
  • BALON TURU
  • GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ
  • ASMALI KONAK
  • ÜRGÜP
Yeni Yıla Kapadokya'nın Gizemli ve Romantik Atmosferinde Giriyoruz...

Binlerce yıllık kültüre sahip olan Kapadokya, çevresindeki yanardağların milyonlarca yıl önceki aktiviteleri ve hava olayları sayesinde nadir görülebilecek bir doğal yapıya kavuşmuş. Büyüleyici güzelliği sayesinde masal diyarını andıran bölgedeki tarihi ve doğal varlıkların büyük kısmı sahip oldukları değer nedeniyle UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine dâhil edilmişler.

Göreme 3 tarafı kayalıklar ve peri bacaları ile çevrili bir bölge. Burada pek çok kilise, manastır yer alıyor. Aynı zamanda Göreme'de yer alan yapıların neredeyse tamamı yöreye özgü mimariye uygun şekilde tasarlanmış.

Avanos, Kapadokya'nın vazgeçilmez duraklarından biri. Binlerce yıllık çanak-çömlek yapımı ile halıcılık kültürünü günümüze taşıyan köprü olan Avanos'ta bu kültürle tanışıp, deneyimleyebileceğiniz pek çok çömlek yapım merkezi bulunuyor. Çömlek ustalarından çömlek yapımı hakkında bilgi alıp ve izleyip, dilerseniz siz de kendi toprak çömleğinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda mağaza bölümünden sevdiklerinize hediye de götürebilirsiniz.

Peri bacalarını görebileceğiniz bir diğer yer ise Paşabağı Vadisi'dir. Zelve yolu üzerinde, Göreme'ye oldukça yakın konumda olan Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, şapkalı peri bacalarının yer aldığı muhteşem güzelliğe sahip bir yerdir. Vadiye girdikten sonra, sağ tarafta yer alan tepeye çıkıp vadiye mutlaka yukarıdan bakın.

Ürgüp, Kapadokya'nın vazgeçilmez duraklarından biri. Diğer yerlere göre daha hareketli ve kalabalık olan Ürgüp gece de pek çok mekan ile vakit geçirebileceğiniz bir yer. Ünlü Asmalı Konak da burada yer alıyor. Ürgüp de görmenizi tavsiye ettiğimiz diğer yer Temenni Tepesi. Tüm bölgeye hakim bir konuma sahip olan Temenni Tepesi'nde, eşsiz manzaraya karşı, kumda pişen Türk kahvenizi yudumlayıp, keyifli bir mola verebilirsiniz. Akşam yemeği için Ürgüp'de yer alan mekanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Bölgedeki en büyük yer altı şehri olan Derinkuyu, 4 bin yıllık bir geçinşe sahip ve toplam 12 kattan oluşuyor; ancak 8 katı geziye açık.

Ihlara Vadisi, Kapadokya geziniz sırasında sizi en çok büyüleyecek duraklardan biri olacak.Dünyanın 2. büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi, 14 km'lik uzunluğa ve yer yer 100 metreyi bulan derinliğe sahip. Doğanın mucizesi olan bu vadi aynı zamanda Hristiyanlığın Anadolu'ya yayıldığı yer olarak biliniyor. Vadide sayısız kilise ve manastır yer alıyor. Tılsımlı bir güzelliğe sahip olan Ihlara Vadisi, her mevsim farklı güzellikler sunuyor.

Kapadokya'nın simgesi haline gelmiş olan balon ise gezinizin en keyifli parçalarından biri olacak. Kapadokya'nın güzelliklerine bir de yukarıdan bakmak için balon gezisini mutlaka yapmalısınız.

TOUR PLAN

Yazdır

1.

Days
KAYSERİ-ERCİYES KAYAK MERKEZİ-KAPADOKYA

Sabah 06:00’ da Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşarak, 07:15’ de kalkacak, SUN EXPRESS Havayollarına ait, İZMİR-KAYSERİ uçağımızın işlemlerini yapıyoruz. 08:45’ de, KAYSERİ Havalimanına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza, eşyalarımızı yerleştirerek KAYSERİ şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Uygun bir yerde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ ni görerek, Anadolu Selçuklu’ nun yaptığı İlk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz. Ardından, Kayseri’ nin ünlü çarşısı PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra, Türkiye’ nin en gözde Kayak Merkezlerinden biri olan, ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda, isteyenler kayak yaparken, dileyenler de kar üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilir ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirler. Arzu eden konuklarımız ise ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ nde bulunan otellerin cafe ve restaurantlarında kar manzarası eşliğinde kahvelerini keyifle içebilirler. Daha sonra, ‘’güzel atlar diyarı’’ KAPADOKYA' ya hareket ediyoruz ve ÜÇHİSAR’da KAPADOKYA LODGE HOTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Accommodation: KAPADOKYA LODGE HOTEL

2.

Days
BALON TURU-IHLARA VADİSİ-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ- GÜVERCİNLİK VADİSİ 2. click here for the tour programme

Sabah isteyenlerle BALON TURU’ na (ekstra hava koşulları müsait olursa) katılıyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan, Kapadokya Turu’ nda mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunan, IHLARA VADİSİ’ ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayı’ yla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ’ ne ulaşıyoruz. Önce, AĞAÇALTI KİLİSESİ’ ni ziyaret edip, rehberimizden bilgi aldıktan sonra, MELENDİZ ÇAYI kenarında yürüyüşlerimizi tamamlayıp, KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ ne hareket ediyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri; yerin altında 7 kat olarak inşa edilmiş ve %15’ i ziyarete açık olan bu yer altı şehrine dar koridorlardan giriyoruz. Kiliseler, şapeller, şıra haneler, erzak depoları, mutfak gibi sosyal yaşam alanlarını geziyor rehberimizden bilgi alıyoruz. Bu büyüleyici ortamdan sonra, GÜVERCİNLİK VADİSİ’ ne gidiyoruz. Yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek, MANZARA VADİSİ’ ne (O Ağacın Altı) yönümüzü çeviriyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra, ONYX ATÖLYELERİ’ ne gidiyoruz. Burada KAPADOKYA bölgesinden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşını, işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecekler. Ardından erken saatlerde otele dönerek, yılbaşı eğlencesi için, hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kapadokya’ ya özgü mağaralara oyularak yapılan meşhur eğlence mekanı olan YAŞAR BABA’da TÜRK GECESİ’ ne katılarak, yemekli içkili muhteşem bir YILBAŞI kutlamasına dahil oluyoruz. Gece geç saatlere kadar eğleniyoruz. Konaklama otelimizde.Accommodation: KAPADOKYA LODGE HOTEL

3.

Days
GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ-ÜÇ GÜZELLER-TURHASAN ŞARAP FABRİKASI-ÜRGÜP- 3. click here for the tour programme

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ ne gidiyoruz. Burada, Kaya Kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını, geziyoruz. Ardından, ÜRGÜP merkezine geliyoruz. Bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan aynı zamanda ÜRGÜP' ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Ardından, bölgede yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı, meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURHASAN ŞARAP FABRİKASI’ na uğruyoruz. Dileyen konuklarımız alış veriş yapabilecekler. Buradan, Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER' de (Üç güzel peri bacası) fotoğraf molası verip, DERVENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ ismi de yakıştırılan bu bölgede, neyi hayal ederseniz onu karşınızda görebileceğiniz etkileyici vadiden güzel anılarla ayrılıyoruz. Sonrasında, insanların, ancak perilerin yapabileceklerine inandıkları, volkanik yapılı kayaçları sel suları ve rüzgârın aşındırması sonucu oluşan PERİ BACALARI’ nı gözlemliyoruz ve PAŞABAĞLARI olarak bilinen, bölgenin en büyük ve çok başlı peri bacalarının bir arada olduğu bu bölgede, isteyen konuklarımız Peri Bacalarının içine girerek, keyifli yürüyüşler yapıyoruz. Buradan, 4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ ın toprağından yapılan Çömlekçilik sanatını görmeye ÇÖMLEK Atölyeleri’ ne gidiyoruz. Böylece bir tezgâhın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkânınız olacak. Sömestre dönemine özel hazırlanmış kapsamlı ve doyurucu bir KAPADOKYA gezisini tamamlayıp, ‘’güzel atlar diyarı’’ ndan ayrılarak, KAYSERİ' ye hareket ediyoruz. Akşam saat 21:10 uçağımıza binerek, 22:45’de İZMİR’ e ulaşıyoruz.

INCLUDING:
*Lüks Ulaşım
*Çevre Gezileri ve İkramlar
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*KAPADOKYA LODGE Otelde 2 Gece Y.P. Konaklama
*Yılbaşı Özel, Kapadokya Türk Gecesi Gala Eğlencesi Yemekli Limitsiz Yerli İçecekler
*Seyahat Sigortası Güvence Paketi
*İzmir-Kayseri ve Kayseri-İzmir Uçak Biletleri

EXCLUDED:
*Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
*Öğle Yemekleri
*Uçaktan indikten sonra sabah kahvaltısı
*Otel’de belirlenen ekstralar
*Molalarda Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
*Balon (Hava şartlarına göre)
*65 Yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta farkı alınır.

OTHER INFO

1- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ANKER TURIZM sorumlu tutulamaz

2- ANKER TURIZM gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine ore bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- ANKER TURIZM kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

5- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 

6-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraar eşya sahibine aittir. 

7-Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

8-Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.

9- Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC. Kimlik no ibrazı şarttır.

10-Uçakla Kapadokya Turumuz ‘’Uçaklı Özel Ürün’’ kapsamındadır.  

11-Çocuklar için aynı BALO Salonunda, ayrı bölmede Çocuklara özel yılbaşı programı düzenlenecektir.

ACTIVITY DETAILS
ACTIVITY CODE:
#190
LOCATION:
İzmir
MEALS:
Otelde alınan 2 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği Yılbaşı Özel, Kapadokya Türk Gecesi Gala Eğlencesi Yemekli Limitsiz Yerli İçecekler
TRANSPORTATION
Flight    Bus   
MEETING:
Adnan Menderes Havalimanı
LEAVING:
Adnan Menderes Havalimanı

DATES AND PRICES

159,57

3 Days

Do you need more information about this tour?
Please click below button for quotes and special offers.

We will return shortly

CONTACT US: 0256 612 45 98

CONTACT

info@ankertravel.net
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.