Midilli Adası Turları ve Otelleri - Anker Turizm Travel

Midilli Adası Turları ve Otelleri


           Midilli Adası

Lesvos (Midilli), ödüllü plajları, geleneksel köyleri, çok çeşitli kuşları ve çiçekleri, çam ağaçları, Orta Çağ kaleleri, deniz ürünleri restoranları ve Yunanistan ’ın en iyi iki müzesiyle mutlaka görülmesi gereken sakin bir adadır. Romatizma gibi birçok hastalığa iyi gelen sıcak şifalı suları da Midilli’nin diğer önemli bir özelliğidir. Midilli’ yi eşek veya at üzerinde de gezebilirsiniz. Ayrıca Midilli’de günler süren birçok festival düzenlenmektedir.  

Karadeniz yolu üzerinde bulunan Midilli, tarih öncesi dönemlerden beri önemli bir adadır. Midilli'de; Terpandios, Arion, Alkaios gibi şairler, Hellanikos gibi ünlü bir çok filozof yetişmiştir. Roma İmparatorluğu'nun ikiye bölünmesiyle Bizans’ın payına düşen ada bir süre Venediklilerin elinde kalmıştır. 1355’te Cenevizli Francesco Gattuliosu’nun olmuş, 1462’de Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorlu’una katılmıştır. 1913’te de Yunanistan ’a bırakılmıştır.  

Midilli'de görmeye değer yerler şunlardır : Petra, Kalloni, Antissa, Moni Ypsilou, Sigri, Skala Eresou, Molyvos köyü, Mantamados


Midilli Feribot Bileti
Midilli Adası Turlar
Midilli Otelleri


CONTACT

[email protected]
+90 256 612 45 98
INONU BULVARI NO: 14
    KUSADASI
We are not responsible for content on external Web sites. All rights reserved.